Informacje o parkingach i sposobie dotarcia na plac beatyfikacyjny

INFORMACJA DLA DUCHOWIEŃSTWA WYBIERAJĄCEGO SIĘ NA BEATYFIKACJĘ

I. Duchowni, którzy przybywają na beatyfikację autobusami z wiernymi, z miejsca parkingowego wraz z nimi pieszo udają się na plac beatyfikacyjny. Wierni wchodzą do wyznaczonych sektorów natomiast kapłani udają się do sektora “0”. Jeśli nie otrzymali wcześniej identyfikatorów zgłaszają się po nie do punktu recepcyjnego przy sektorze “0”. Po dotarciu do sektora ubierają szaty liturgiczne i oczekują na rozpoczęcie Eucharystii.

Instrukcja liturgiczna znajduje się

Informacje o dojeździe autokarów do parkingu zamieszczone są

II. Zasadniczo zachęcamy księży do przyjazdu autobusami z wiernymi. Dla księży, dla których jest to niemożliwe, organizatorzy umożliwiają parking dla samochodów osobowych przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie (ul. Armii Krajowej 57). Z tego miejsca autobusami zostaną zawiezieni do Markowej (pierwszy autobus wyjedzie z parkignu o godz. 7.45, ostatni o godz. 8.45). Jeśli nie otrzymali wcześniej identyfikatorów zgłaszają się po nie do punktu recepcyjnego na parkingu MOSIR. Po celebracji ten sam autobus przywiezie ich z powrotem na parking MOSIR.

III. Kapłani z pobliskich parafii, którzy w pieszej pielgrzymce udają się z wiernymi na uroczystości beatyfikacyjne, po przybyciu na plac kierują się do sektora “0”. Pielgrzymi – wierni z terenu parafii udają się do wyznaczonych na kartach wstępu sektorów.