Filmy, które warto zobaczyć

Msza Święta Beatyfikacyjna - Markowa,
10 września 2023

Konferencja naukowa „Niemiecki mord na Ulmach. Represje za pomoc ludności żydowskiej w kontekście realiów czasu Zagłady” – Warszawa, 7 września 2023

Błogosławiona Rodzina Ulmów - inspiracje

Alumni czwartego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu zapraszają do obejrzenia serii filmów związanych z rodziną Wiktorii i Józefa Ulmów.

Celem alumnów nie jest jedynie przybliżanie sylwetek i cnót nowych błogosławionych. W kolejnych odcinkach odnoszą się do Biblii i nauki Kościoła, by odnaleźć inspiracje dla rozwoju życia chrześcijańskiego.

Filmy będą się ukazywać na kanale YouTube Fara tv w wakacyjne soboty 2023 roku około 18:00. Pierwszy będzie można zobaczyć 2 lipca.

Konferencja „Rodzina Ulmów – świadectwo i testament”

28 czerwca w sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyła się konferencja zatytułowana „Rodzina Ulmów – świadectwo i testament”. Celem wydarzenia było przypomnienie niezwykłych dziejów małżeństwa Józefa i Wiktorii Ulmów. Podczas II wojny światowej zostali oni, wraz ze swoimi dziećmi, zamordowani przez hitlerowców za ukrywanie Żydów. Ich czyn został uznany przez Kościół katolicki za męczeństwo za wiarę i 10 września br. wszyscy zostaną ogłoszeni błogosławionymi.

Materiał zamieszczony poniżej pochodzi z kanału Katolickiej Agencji Informacyjnej

Od Markowej do Watykanu: beatyfikacja rodziny Ulmów [Rozmowa]

Abp Adam Szal - metropolita przemyski

GOŚĆ TVP3 RZESZÓW

Wieczór błogosławieństw - w oczekiwaniu na beatyfikację Sług Bożych Rodziny Ulmów

Transmisja „Wieczoru Błogosławieństw – W oczekiwaniu na beatyfikację Sług Bożych Rodziny Ulmów” z parafii pw. Św. Doroty w Markowej, pod przewodnictwem abpa Adama Szala – Metropolity Przemyskiego. (GRUDZIEŃ 2022)

Transmisja „Wieczoru Błogosławieństw – W oczekiwaniu na beatyfikację Sług Bożych Rodziny Ulmów” z parafii pw. Św. Doroty w Markowej. (MARZEC 2023)

Transmisja „Wieczoru Błogosławieństw – W oczekiwaniu na beatyfikację Sług Bożych Rodziny Ulmów” z parafii pw. Św. Doroty w Markowej. (MAJ 2023)

Transmisja „Wieczoru Błogosławieństw – W oczekiwaniu na beatyfikację Sług Bożych Rodziny Ulmów” z parafii pw. Św. Doroty w Markowej. (LUTY 2023)

Transmisja „Wieczoru Błogosławieństw – W oczekiwaniu na beatyfikację Sług Bożych Rodziny Ulmów” z parafii pw. Św. Doroty w Markowej. (KWIECIEŃ 2023)

Ulmowie... Dlatego tak ich mordowali ... - abp Józef Michalik (Markowa 24 marca 2023)

Na temat Rodziny Ulmów

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Teledyski

- Warto obejrzeć -