Informacje dla kierowców autokarów

(Pielgrzymując do miejsca beatyfikacji zachęcamy do słuchania Radio FARA na częstotliwości 98,2 oraz 104,5 MHz lub poprzez Internet http://sluchaj.radiofara.pl.  Na bieżąco będzie podawana aktualna sytuacja ruchu pielgrzymkowego wokół placu, na parkingach i możliwościach dojazdu)

Informacja dla autokarów zgłoszonych jako konkretne grupy zakonne, modlitewne, itp. 

 

Należy stosować podział odpowiadający lokalizacji wyjazdu danego autokaru. Np. 1. Grupa modlitewna Betania wyjeżdża z Krosna, a zatem odpowiednim parkingiem jest ten, który przeznaczony jest dla Dekanatu Krosno. 2. Wspólnota Nazaret wyjeżdża z Gliwic, a zatem odpowiednim parkingiem dla niej jest ten dla autokarów przybywających spoza archidiecezji (patrz poniżej – informacje dla kierowców autokarów). 

Autokary zagraniczne kierują się na Parking A.

INFORMACJA DLA KIEROWCÓW AUTOKARÓW PRZYBYWAJĄCYCH SPOZA ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ, Z WYJĄTKIEM DIECEZJI RZESZOWSKIEJ I ZAMOJSKO-LUBACZOWSKIEJ.

Parking A

Informujemy, że dla wiernych przybywających spoza Archidiecezji Przemyskiej autokarami w sposób zorganizowany przygotowaliśmy parking A w miejscowości Markowa. Aby dojechać do wskazanego parkingu należy zjechać z autostrady A-4 na węźle Łańcut w drogę wojewódzką 877 w kierunku Łańcuta, następnie tą samą drogą kontynuować jazdę do miejscowości Albigowa, gdzie należy skręcić w drogę powiatową 1544 i nią dojechać do Markowej.

Przy wjeździe na parking Policja oraz służby porządkowe organizatora wskażą dokładnie miejsce ustawienia autokaru i zapewnią bezpieczeństwo i wszelką niezbędną informacje. Do czasu powrotu wiernych z uroczystości autokary nie będą przemieszczane.

Parking będzie otwarty od godz. 24.00 w nocy z 9 na 10 września br.

Do pełnego zobrazowania trasy dojazdu i umiejscowienia parkingu poniżej prezentujemy mapkę poglądową.

Prosimy, aby za przednią szybą umieścić specjalną wywieszkę (kartę), którą prześlemy wraz z kartami wstępu do sektorów. (W przypadku zagubienia przesłanej karty, należy umieścić za przednią szybą biały karton formatu a4 z wydrukowaną lub wypisaną dużą literą „A”.

Trasa dojazdu - PARKING A

INFORMACJA DLA KIEROWCÓW AUTOKARÓW PRZYBYWAJĄCYCH Z DIECEZJI RZESZOWSKIEJ, ZAMOJSKO-LUBACZOWSKIEJ I DEKANATÓW: JAROSŁAW II, JAROSŁAW III, LEŻAJSK I, LEŻAJSK II, ŁAŃCUT I, ŁAŃCUT II, PRZEMYŚL I, PRZEMYŚL II, PRZEMYŚL III, PRZEWORSK I I II, RADYMNO I, RADYMNO II, ŻOŁYNIA, JAROSŁAW I, SIENIAWA

Parking B

Wierni z dekanatów: Jarosław II, Jarosław III, Leżajsk I, Leżajsk II, Łańcut I, Łańcut II, Przemyśl I, Przemyśl II, Przemyśl III, Przeworsk I i II, Radymno I, Radymno II, Żołynia, Jarosław I, Sieniawa oraz wierni z diecezji Rzeszowskiej oraz inne grupy pielgrzymkowe, proszeni są, aby udawać się na parking „B” w miejscowości Markowa. Aby dojechać do wskazanego parkingu należy zjechać z autostrady A-4 na węźle Przeworsk w drogę wojewódzką 835 w kierunku Przeworska, następnie skręcić w drogę powiatową 1543 w kierunku miejscowości Gać, minąć miejscowość Gać i dojechać do Markowej.

Przy wjeździe na parking Policja oraz służby porządkowe organizatora wskażą dokładnie miejsce ustawienia autokaru i zapewnią bezpieczeństwo i wszelkie niezbędne informacje. Do czasu powrotu wiernych z uroczystości autokary nie będą przemieszczane.

Parking będzie otwarty od godz. 24.00 w nocy z 9 na 10 września br.

Do pełnego zobrazowania trasy dojazdu i umiejscowienia parkingu poniżej prezentujemy mapkę poglądową.

Prosimy, aby za przednią szybą umieścić specjalną wywieszkę (kartę), którą prześlemy wraz z kartami wstępu do sektorów. (W przypadku zagubienia przesłanej karty, należy umieścić za przednią szybą biały karton formatu a4 z wydrukowaną lub wypisaną dużą literą „B”).

Trasa dojazdu - Parking B

INFORMACJA DLA KIEROWCÓW AUTOKARÓW PRZYBYWAJĄCYCH Z DEKANATÓW: BIRCZA, BŁAŻOWA, BRZOZÓW, DOMARADZ, DUBIECKO, DUKLA, DYNÓW, GRABOWNICA, JAĆMIERZ, KALWARIA, KAŃCZUGA, KROSNO I, KROSNO II, KROSNO III, LESKO, LUTOWISKA, MIEJSCE PIASTOWE, PRUCHNIK, RYMANÓW, RZEPEDŹ, SANOK I, SANOK II, SOLINA, USTRZYKI DOLNE, ŻURAWICA

Trasa dojazdu - Parking C

Parking C

Wierni z dekanatów: Bircza, Błażowa, Brzozów, Domaradz, Dubiecko, Dukla, Dynów, Grabownica, Jaćmierz, Kalwaria, Kańczuga, Krosno I, Krosno II, Krosno III, Lesko, Lutowiska, Miejsce Piastowe, Pruchnik, Rymanów, Rzepedź, Sanok I, Sanok II, Solina, Ustrzyki Dolne, Żurawica oraz z diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej proszeni są, aby udawać się na parking „C” w miejscowości Markowa. Aby dojechać do wskazanego parkingu należy zjechać z autostrady A-4 na węźle Przeworsk w drogę wojewódzką 835 w kierunku Kańczugi, następnie tą samą drogą kontynuować jazdę do miejscowości Kańczuga, gdzie należy skręcić w drogę krajową 881 i nią dojechać do Markowej.

Kierowcy jadący od strony Pruchnika lub Dynowa podobnie, w Kańczudze kierują się na drogę 881 i tą drogą dojeżdżają do Markowej.

(Jadącym autokarem od strony Dynowa lub Błażowej, którzy postanowili wybrać drogę nr 877 w kierunku Albigowej, pragniemy zwrócić uwagę, że natrafią na zablokowaną drogę w Albigowej, gdyż tam od strony Łańcuta będą wjeżdżać autokary na parking „A”. Z tego kierunku możliwa jest jeszcze droga przez Hadle Szklarskie, Tarnawkę i Husów, zjeżdżając w kierunku Lipnika. Należy się jednak liczyć z faktem, że przed skrzyżowaniem z drogą 881 kierowcy natrafią na wzmożony ruch samochodów osobowych w przeciwnym kierunku, zmierzających na wyznaczony w tym rejonie dla nich parking).

Przy wjeździe na parking Policja oraz służby porządkowe organizatora wskażą dokładnie miejsce ustawienia autokaru i zapewnią bezpieczeństwo i wszelką niezbędną informacje. Do czasu powrotu wiernych z uroczystości autokary nie będą przemieszczane.

Parking będzie otwarty od godz. 24.00 w nocy z 9 na 10 września br.

Do pełnego zobrazowania trasy dojazdu i umiejscowienia parkingu poniżej prezentujemy mapkę poglądową.

Prosimy, aby za przednią szybą umieścić specjalną wywieszkę (kartę), którą prześlemy wraz z kartami wstępu do sektorów. (W przypadku zagubienia przesłanej karty, należy umieścić za przednią szybą biały karton formatu a4 z wydrukowaną lub wypisaną dużą literą „C”.