Wizyta Metropolity Przemyskiego w Rzymie

W dniach 21-25 maja 2023 r., abp Adam Szal przebywa wraz z ks. Witoldem Burdą w Rzymie, gdzie omawia sprawy związane z organizacją beatyfikacji Rodziny Ulmów.

We wtorek, 23 maja br., Metropolita Przemyski spotkał się z kard. Marcello Semeraro, prefektem Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, który będzie reprezentował Ojca Świętego Franciszka na uroczystości beatyfikacyjnej w Markowej 10 września 2023 r. Spotkanie dotyczyło ustalenia jej szczegółów. W trakcie spotkania abp Szal zreferował także stan przygotowań uroczystości beatyfikacyjnych. Dokonano także ustaleń szczegółów uroczystości. Jak przekazał ks. Witold Burda – postulator procesu beatyfikacyjnego, który towarzyszy Metropolicie Przemyskiego w wizycie w Wiecznym Mieście, w prezencie kard. Marcello Semeraro otrzymał dzwon – jeden z symboli Przemyśla. Dzwon nosi imię świętego Marcello patrona Prefekta Dykasterii spraw kanonizacyjnych.

Abp Adam Szal spotkał się w tych dniach także z kard. Robertem Sarahem, kard. Stanisławem Ryłko oraz kard. Leonardem Sandri, których również zaprosił na beatyfikację Rodziny Ulmów. Zaproszono także kard. Raymond Leo Burke.

W następnych dniach delegacja z abp Adamem Szalem uda się do Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Tam spotka się z podsekretarz dykasterii prof. Gabriella Gambino. Spotkanie będzie dotyczyło zaproszenia zarówno Panią Podsekretarz jaki i prefekta dykasterii  kard Kevina Farrela.

Metropolita przemyski udzieli także wywiadu w telewizji EWTN oraz uda się do Sanktuarium męczenników XX i XXI w. w Rzymie, do Bazyliki św. Bartłomieja na Isola Tiberina, aby pomodlić się przy relikwiach męczennikach. Nieprawdopodobnie po beatyfikacji trafią tam także relikwie przyszłych błogosławionych Rodziny Ulmów. W czwartek abp Adam Szal odprawi Msze św. przy grobie św. Jana Pawła II.