Spotkanie abp. Adama Szala w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia

Przebywający w Rzymie abp Adam Szal spotkał się dzisiaj z prof. Gabriella Gambino – podsekretarzem w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Wizyta Metropolity Przemyskiego w Wiecznym Mieście dotyczy uzgodnienia szczegółów beatyfikacji rodziny Ulmów. Wczoraj abp Szal spotkał się m. in. Z kard. Marcello Semeraro, aby omówić celebrację uroczystości.

Dzisiaj, podczas spotkania w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, obok wręczenia zaproszenia na uroczystości beatyfikacyjne dla prefekta dykasterii. Kard. Kevina Farella oraz sekretarza Gleison De Paula Souza i podsekretarz prof. Gambino rozmawiano o znaczeniu beatyfikacji rodziny Ulmów dla współczesnych rodzin. Jak zauważył abp Adam Szal: – „była to bardzo budująca rozmowa, w której pani Podsekretarz wskazała, że rodzina Ulmów jest przykładem dla wielu współczesnych rodzin”. Treścią rozmowa była także kwestia beatyfikacji Dziecka Nienarodzonego, która daje bardzo jasny i wyraźny sygnał dla świata, że Kościół stoi po stroni życia.

Metropolita Przemyski udzielił dzisiaj także wywiadu w telewizji EWTN mówiąc o znaczeniu beatyfikacji rodziny Ulmów, przygotowaniach, a także o samych postaciach przyszłych błogosławionych.

W kolejnych dniach abp Adam Szal odwiedzi Sanktuarium męczenników XX i XXI w. św. Bartłomieja na Isola Tiberina, a także będzie uczestniczył w czwartkowej Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II.