Znamy datę beatyfikacji Rodziny Ulmów

Metropolita Przemyski abp Adam Szal przekazał informację o dacie i miejscu beatyfikacji Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich 7 Dzieci.

Uroczystość beatyfikacyjna Rodziny Ulmów z Markowej odbędzie się 10 września 2023 r. w ich rodzinnej miejscowości, gdzie mieszkali, żyli i zginęli. Przedstawicielem Ojca Świętego będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

Beatyfikacja Sług Bożych Rodziny Ulmów będzie jednym z najważniejszych wydarzeń bieżącego roku, szczególnie dla Archidiecezji Przemyskiej i Podkarpacia.

Rodzina Ulmów z Markowej jest przykładem wielu polskich rodzin, które mimo zagrożenia życia, w czasie II wojny światowej podejmowały się pomocy Żydom. Ulmowie za otwarcie serca na drugiego człowieka zapłacili najwyższą cenę, jaką jest życie.


O tym jak przyjęto decyzję dotyczącą ustalenia daty i miejsca beatyfikacji Rodziny mówili w programie “W rytmie wydarzeń” – w środę, 15 lutego 2023 r. – Metropolita Przemyski abp Adam Szal oraz postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Witold Burda.